Bezpieczniej z Subaru

Bezpieczniej z Subaru

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Subaru od zawsze  dostarcza wyjątkowych doznań podczas jazdy, wspartych poczuciem  bezpieczeństwa oraz trwałości samochodu. Zaawansowane systemy  bezpieczeństwa chronią to, co najważniejsze – nasze zdrowie i życie. Każde Subaru powstało z myślą o bezpieczeństwie Twoim i Twoich  najbliższych.

To bezpieczeństwo wprojektowane jest w każdy element  pojazdu. Dzięki technologii, która wspiera bezpieczną jazdę, w każdej  sytuacji będziesz prowadzić swoje Subaru z przyjemnością i ze spokojem  ducha.

Bezpieczeństwo podstawowe

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Od początku historii Subaru najważniejszym dla nas celem było to, żeby jazda naszymi samochodami była spokojna, bezpieczna i jednocześnie przyjemna. Już w reklamach wprowadzonego na rynek w 1958 roku Subaru 360 podkreślaliśmy wartość, jaką dla kierowców stanowi szerokie pole widzenia. Dzięki niemu sprawdzisz bezpiecznie lewą i prawą stronę. Podstawowe systemy bezpieczeństwa są wdrażane i udoskonalane już w początkowej fazie projektu auta.

Łatwy w obsłudze, bezpieczny w podróży

Subaru narodziło się z firmy Nakajima Aircraft Company będącej japońskim producentem samolotów. Podczas lotu nawet najmniejszy błąd może mieć fatalne konsekwencje, dlatego tworzenie możliwie najbezpieczniejszego środowiska zawsze mieściło się w naszym firmowym DNA. Zgodnie z filozofią bezpieczeństwa przykładamy ogromną wagę do projektowania elementów podstawowych, takich jak powierzchnie, oraz podstawowych mechanizmów działania. Dzięki temu tworzymy jasną, użyteczną i wygodną przestrzeń, która sprzyja koncentracji kierowcy na drodze.

Nasze auta zostały zaprojektowane tak, żeby obiekty, których wysokość wynosi około metra, były wyraźnie widoczne przez szyby samochodu z każdej strony. Dzięki temu kierowcy mogą dokładnie sprawdzić, czy w otoczeniu nie ma dzieci albo innych przeszkód na drodze. Każdy element samochodu, łącznie z umiejscowieniem bocznych lusterek i trójkątnymi, wbudowanymi w drzwi szybami, zaprojektowaliśmy w konkretnym celu.

Specjalistyczna wiedza o podstawowych systemach bezpieczeństwa uwidacznia się w nawet tak nieoczekiwanych elementach jak fotele, zmniejszające uczucie zmęczenia podczas jazdy, czy intuicyjne przełączniki. Kiedy kierowca może bez przeszkód skupić się na jeździe, znacząco zmniejsza się ryzyko wypadku. To właśnie dążenie do unikania kolizji jest główną myślą, jaka towarzyszy nam w procesie projektowania samochodów Subaru.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo aktywne

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Bezpieczeństwo czynne to skuteczniejsze unikanie zagrożeń na drodze oraz spokój i radość z jazdy niezależnie od warunków, jakie panują na trasie. Doświadczenie związane z prowadzeniem samochodów pomaga nam tworzyć niezawodne pojazdy, którymi kierujesz, dokładnie tak, jak chcesz.

Rozwój technologii prowadzenia pojazdów prowadzi do tworzenia bezpieczniejszych samochodów

Wyobraź sobie, że jedziesz autostradą w deszczowy dzień. Czujesz niepokój, prowadząc samochód po mokrej, niepewnej nawierzchni. Wiesz, że woda zmniejsza trakcję i utrudnia kierowanie. Zaawansowana technologia bezpieczeństwa czynnego Subaru pozwoli Ci zachować pełną kontrolę nad autem, dzięki czemu unikniesz potencjalnego niebezpieczeństwa, nawet przy kiepskiej pogodzie.

Maksymalnie dostroiliśmy wszystkie podstawowe funkcje pojazdu (jazda, skręcanie, zatrzymywanie), aby dać Ci poczucie pewności, że nasze samochody cechuje wyjątkowa stabilność i pełna kontrola nad ich prowadzeniem, nawet w najtrudniejszych warunkach. Znajomość zasad prowadzenia pojazdów prowadzi do tworzenia bezpieczniejszych samochodów.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo pasywne

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Systemy bezpieczeństwa Subaru zostały wysoko ocenione w wielu światowych programach ocen bezpieczeństwa, m.in. w japońskim JNCAP, europejskim Euro NCAP oraz IIHS i NHTSA w Stanach Zjednoczonych. Kiedy nastały czasy Subaru 360, bezpieczeństwo bierne miało dopiero zyskać na popularności w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak w Subaru już wtedy badaliśmy i rozwijaliśmy tę technologię, nad którą wciąż nieustannie pracujemy.

Dbamy o pasażerów i pieszych

Kiedy dochodzi do wypadku, nadwozie to ostatnia linia obrony. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i pieszych zebraliśmy i przeanalizowaliśmy obszerne dane pochodzące z dokumentacji wypadków drogowych. Nieustanne badania testów zderzeniowych i nasze przywiązanie do szczegółów pozwoliły nam opracować pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie. Bezpieczeństwo bierne Subaru ma służyć nie tylko pasażerom, ale i pieszym. Jego idea jest zgodna z naszą filozofią myślenia – każdy element każdego samochodu ma służyć bezpieczeństwu.

Ochrona przed zderzeniem

Od początku naszej działalności skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu technologii bezpieczeństwa, która ma chronić przed zderzeniami. Wyposażyliśmy nasze samochody w rozmaite rozwiązania zaprojektowane z myślą o ochronie życia pasażerów i pieszych biorących udział w wypadku. Gwarancja bezpieczeństwa podczas zderzenia to jedna z idei, która nam przyświeca i która nas wyróżnia. Zgodnie z nią projektujemy każdy element samochodów, czego dowodem są m.in. pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie czy konstrukcja silnika, która chroni pasażerów przed wstrząsami podczas zderzenia.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo prewencyjne

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

W Subaru opracowaliśmy system EyeSight, czyli technologię bezpieczeństwa prewencyjnego, która ma identyfikować potencjalne zagrożenia i wspierać bezpieczniejszą jazdę. EyeSight to efekt wykorzystania wiedzy i doświadczeń gromadzonych przez ponad 25 lat. Wykorzystuje on kamery generujące obraz stereoskopowy do monitorowania drogi przed samochodem. Technologia EyeSight była pierwszym tego rodzaju systemem, który wykorzystano w pojazdach użytkowych.

Wspierająca bezpieczną jazdę identyfikacja potencjalnych zagrożeń

Mimo że systemy automatycznego hamowania są powszechnie stosowane w branży motoryzacyjnej, zdecydowaliśmy się poświęcić ponad 25 lat na opracowanie własnego rozwiązania. Prace badawcze rozpoczęliśmy w 1989 roku i przez lata dostrajaliśmy i udoskonalaliśmy tę technologię.

System EyeSight to dodatkowa „para oczu”, która pomaga kierowcom monitorować drogę i rozpoznawać sytuacje, w których inne pojazdy, motocykliści, rowerzyści i piesi stają się potencjalnym zagrożeniem. System Subaru EyeSight wspomaga prowadzenie pojazdu na każdym jego etapie: podczas jazdy, skręcania i zatrzymywania się.

Bezpieczniejsza jazda dzięki zaawansowanej technologii

Chyba każdy producent samochodów stawia sobie za cel wyeliminowanie wypadków. Dlatego sami prowadziliśmy prace nad kamerami i radarem, tworząc zaawansowane technologie bezpieczeństwa, takie jak EyeSight. Nieustannie się rozwijamy i dążymy do tego, żebyś mógł spokojnie podróżować i czerpać z jazdy jak najwięcej radości.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo pokolizyjne

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Subaru dokłada wszelkich starań, aby minimalizować ryzyko wypadków na drodze. Służą temu nasze rozwiązania wpisujące się w bezpieczeństwo podstawowe, pasywne, aktywne i prewencyjne. Czasami jednak splot nieszczęśliwych okoliczności powoduje, że do kolizji jednak dochodzi. Z myślą o takich właśnie sytuacjach wyposażyliśmy nasze samochody w Inteligentny System Ratunkowy. Na ich pokładzie znajduje się również Karta Ratownicza.

Inteligentne rozwiązanie i kartka papieru na ratunek życiu

Inteligentny System Ratunkowy, będący od 2008 roku standardowym i bezpłatnym elementem wyposażenia nowych samochodów Subaru, gwarantuje automatyczne zgłoszenie sytuacji awaryjnej całodobowemu Centrum Monitoringowemu. Pozwala on radykalnie zmniejszyć czas oczekiwania na przybycie służb ratunkowych na miejsce wypadku, a tym samym znacząco zwiększyć nasze szanse na przeżycie. Wożona w samochodzie Karta Ratownicza umożliwia z kolei skrócenie czasu akcji ratowniczej nawet o kilka minut, które mogą uratować nam życie...

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo poprzez edukację

Poznaj Subaru z bezpiecznej strony

Dokładamy wszelkich starań, aby za kierownicą samochodów Subaru zasiadali naprawdę dobrzy kierowcy. Poprzez ciekawe programy edukacyjne staramy się dotrzeć do naszych klientów i przekazać im jak najwięcej cennych informacji dotyczących nie tylko samych pojazdów, lecz również zasad bezpiecznej jazdy. Wszystko po to, by osoby zasiadające za kierownicą samochodów Subaru potrafiły radzić sobie w nawet najbardziej zaskakujących sytuacjach drogowych.

Trening czyni mistrza

Wykłady ekspertów i treningi pod czujnym okiem najlepszych instruktorów są już tradycją naszej marki. Mnogość wydarzeń oferowanych każdego roku przez Szkołę Jazdy Subaru i zainteresowanie nimi jest tego najlepszym dowodem. Wyszkolony kierowca to przecież bezpieczny kierowca, a na tym zależy nam najbardziej! Jesteśmy też inicjatorem wielu ciekawych akcji i projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Z roku na rok cieszą się one coraz większym powodzeniem wśród właścicieli samochodów Subaru.

Dowiedz się więcej...